Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Noc Muzeów 2023

Kolejna edycja Nocy Muzeów 2023 już za nami. Organizatorem imprezy było Muzeum Pożarnictwa w Oseredeku, Wójt Gminy Susiec oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. Na początku wszystkich gości przywitała Joanna Kowalczuk- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu i zaprosiła wszystkich najmłodszych do wspólnej zabawy. Ciepłe słowa padły z ust Zbigniewa Naklickiego- Wójta Gminy Susiec, który opowiedział o działalności straży pożarnej oraz o osobach kultywujących działalność naszego muzeum. Swoją obecnością również zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Gminy - Mieczysław Jasina, Radny Rady Powiatu Tomaszów Lub. - Tadeusz Suski, Sekretarz Gminy Susiec - Tomasz Skroban, Skarbnik Gminy Susiec - Jan Kudełka, Prezes OSP Oseredek - Jerzy Bosiak, Sołtys Wsi Oseredek - Tomasz Soluch, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Suścu - Małgorzata Pindral, Dyrektorzy Szkół Podstawowych z Gminy Susiec, KGW ,, Perełki Roztoczańskie" w Oseredka oraz Radni i Sołtysi, jak również przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich. Jedną z atrakcji dla najmłodszych był tor przeszkód i malowanie buziek. Nie zabrakło również konkurencji dla dorosłych. Dla wszystkich gości tańczył zespół ,,Tamburino" oraz wystąpił Teatr Ognia ,,Bohema". Dodatkowymi atrakcjami była prezentacja pojazdów będących na wyposażeniu jednostki OSP Oseredek, jak również pokaz dawnego sprzętu, którym posługiwali się strażacy dawniej. W tym dniu nie mogło zabraknąć stoiska KGW ,,Perełki Roztoczańskie" z grochówką strażacką oraz ze swoimi łakociami. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,, Jak wyobrażam sobie gaszenie pożarów wdawnych czasach" . Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za przygotowanie oraz udział w konkursie. W tym dniu zwiedzający mieli również możliwość zwiedzić nasze Muzeum, po którym oprowadziła Lucyna Łasocha- pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu. Opowiedziała o historii pożarnictwa oraz o eksponatach znajdujących się w muzeum. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.

25 maja 2023


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny "Spotkajmy się w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku - Jak wyobrażam sobie gaszenie pożarów w dawnych czasach" został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zapraszamy wszystkich 21 maja (tj. niedziela) na godz. 18:00 na wręczenie dyplomów i nagród.

19 maja 2023


Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka - 12.05.2023r. Lublin

W dniu 12 maja Muzeum Pożarnictwa w Oseredku uczestniczyło w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka w Lublinie. Na Placu Teatralnym odbył się Piknik Strażacki, który podkreślał charakter obchodów 150-lecia Straży Pożarnej w Lublinie. W programie imprezy znalazły się pokazy zabytkowych i nowoczesnych pojazdów oraz sprzętu pożarniczego, a także pokaz eksponatów historycznych.
Muzeum Pożarnictwa w Oseredku miało swoją wystawę oraz zaprezentowało działanie sprzętu z dawnych lat tj. syrena alarmująca, pompa ręczna, hełmy strażackie, prądownice itp. Jednak największą atrakcją dla uczestników był pokaz urządzenia gaśniczego IFEX 3000 z lat 90 tych służący do impulsowego gaszenia pożarów. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników uroczystości, jak również najmłodszych, którzy mogli w tym dniu razem z nami się pobawić

23 maja 2023


Zapraszamy!

11 maja 2023


Zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Susiec

Galeria


  • Powiększ zdjęcie Informacja

    Informacja