Muzeum Pożarnictwa w Oseredku

Noc Muzeów

20 maja 2024

Noc

Za nami niezwykły wieczór w Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, 18 maja odbyła się Noc Muzeów 2024. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Susiec, Gminny Ośrodek Kultury w Suścu oraz Muzeum Pożarnictwa w Oseredeku, które jest w strukturach GOK Susiec.

Na początku wszystkich gości przywitała Joanna Kowalczuk- Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodnicząca Rady Gminy – Urszula Bartoszek wraz z radnymi i sołtysami, Radny Rady Powiatu Tomaszów Lub. - Tadeusz Suski, Sekretarz Gminy Susiec - Tomasz Skroban, Radny Gminy Susiec a zarazem Prezes OSP Oseredek - Jerzy Bosiak, , Dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim – Teresa Halasa, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczaczu – Anna Rogowska,  Dyrektor Banku Spółdzielczego w Suścu - Małgorzata Pindral, Sołtys Wsi Oseredek - Tomasz Soluch wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, Prezes OSP Łuszczacz – Zbigniew Kawka i Komendant OSP Łuszczacz – Zbigniew Kawka wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą, Prezes OSP Rybnica – Marcelina Mikołajczyk wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą.  

Naszą Noc Muzeów rozpoczęły gry i zabawy, w których wzięły udział najmłodsi uczestnicy naszej imprezy, które poprowadziła Fundacja Miasto Dobrej Zabawy. Dla wszystkich gości zaśpiewał Zespół „Kwiaty Roztocza” z gminy Susiec pod kierownictwem Bogusławy Mandziuk. Dodatkową atrakcją była prezentacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Rybnicy, Oseredka oraz Łuszczacza. Tego dnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Strażak w akcji" do którego zgłosiło się 131 uczestników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy za przygotowanie oraz udział w konkursie.

Głównym punktem programu było nocne zwiedzanie Muzeum po którym oprowadziła Lucyna Łasocha- pracownik GOK w Suścu opowiadając o historii pożarnictwa oraz o eksponatach znajdujących się w muzeum. Na zakończenie naszego wieczoru odbył się pokaz ognia zaprezentowany przez grupę „Forge of Fire”, którego publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Dziękujemy KGW ,,Perełki Roztoczańskie" za przygotowanie stoiska ze smakołykami, strażakom OSP Oseredek za pomoc w organizacji oraz wszystkim którzy z nami byli w ten wieczór.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie